Festival mladých amatérských divadelních souborů – Čerstvé na prkýnku

Ke stému výročí slavnostního otevření Národního divadla moravskoslezského, jsme zahájili první ročník, ve Frýdku - Místku chybějícího festivalu mladých amatérských divadelních souborů pod názvem "Čerstvé na prkýnku". Na tři dny se Divadlo Sokolík stalo nejen scénou odhalující publiku činnost místních souborů, ale i nabídlo divákovi konfrontaci našich ochotníků s Krnovskými, Brněnskými a Pražskými. Mládež, rodiče s dětmi i důchodci, každý si našel svou parketu v rozličném repertoáru deseti představeních. Takto vytvořený divadelní prostor se stal pro naše mladé umělce místem komunikace a motorem jejich práce do dalších let.

Festivalu připravily cestu dva projekty mladých divadelníků scházejících se v Sokolíku od roku 2006 s názvem Koupelna a Kočovné divadlo.

Historie divadelních festivalů Čerstvé na prkýnku

Více informací o kultuře v Sokolíku zde